Shopee Polska kończy działalność! Firma nie dała rady Allegro AKTUALIZACJA

W oświadczeniu dla agencji Bloomberga przedstawiciele Shopee nazwali swoją obecność we Francji “krótkotrwałym pilotażem”. Już miesiąc później, bo w marcu 2022 r., Shopee wycofało się z Indii. Microsoft w poniedziałek zaprezentował nową kategorię komputerów osobistych, które zostały wyposażone w funkcje sztucznej inteligencji. Jak zauważa Reuters firma chce wykorzystać potencjał nowej technologii w całej swojej działalności i konkurować z Apple i Alphabetem, spółką-matką Google’a. W pierwszym kwartale 2024 roku Polacy kupili aż 800 domów oraz apartamentów na Półwyspie Iberyjskim – informuje Registradores de Espana. To wzrost o 21 procent w porównaniu do ubiegłego kwartału oraz trzykrotnie więcej niż w przedpandemicznym pierwszym kwartale 2019 roku – dodaje w środowym wydaniu “Puls Biznesu”.

Shopee niespodziewanie kończy działalność w Polsce. Wiemy, kiedy zamyka się azjatycki sklep internetowy

Shopee było obecne w Polsce od jesieni 2021 r. Kiedy platforma zaczynała działalność w naszym kraju, niektórzy wróżyli, że może ona zagrozić platformom Allegro i AliExpress. Informacja o końcu działalności platformy Shopee Polska może zaskakiwać, bo 9 stycznia 2023 r. Na łamach portalu Newseria Biznes pojawił się tekst, z którego wynikało, że Shopee “chce przyciągnąć klientów dzięki grywalizacji”. Platforma Shopee była jednym z najpopularniejszych miejsc w sieci, gdzie można było dokonywać zakupów online.

Prezes Mikosz ma plan na uratowanie Poczty Polskiej: listonosze-akwizytorzy i placówki jako punkty rekrutacyjne wojska

Kwartalne przychody platformy urosły o 39 proc. Do 1,6 mld dolarów, z czego te z głównych usług (czyli prowizji) o 54 proc. Do 1 mld, a z usług pozostałych (m.in. dodatkowych opłat od sprzedawców) – o 20 proc. Shopee od 13 stycznia 2023 roku zamyka działalność w Polsce – podała w czwartek, nieoficjalnie, agencja Bloomberga. Na potwierdzenie doniesieńprasowych nie trzeba było długo czekać, ponieważ chwilę później na polskiejstronie shopee.pl ukazał się komunikat informujący o szczegółach. Szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez uprzedniej, wyraźnej zgody Ringier Axel Springer Polska sp.

Zamieszanie w konkursie Miss USA. Zdobywczyni korony ma polskie korzenie

Pomimo mocnej ofensywy marketingowej platforma nie utrzymała się w naszym kraju i kończy działalność. Według jego sprawozdania finansowego Sea w trzecim kwartale ub.r. Globalna wartość zamówień na Shopee wzrosła rok do roku z 16,8 Forex Broker Vinson Financials Ltd – Ocena 2020, informacje o klientach, opinie klientów do 19,1 mld dolarów. Bez uwzględnienia zmian kursów walut dynamika sięgnęła 21 proc. Dzięki intensywnym działaniom marketingowym Shopee szybko wskoczyło do ścisłej czołówki najpopularniejszych platform e-commerce w Polsce.

Co uratuje hurt? Analiza handlu hurtowego FMCG i ranking TOP 10 największych hurtowników spożywczych w Polsce

W ubiegłym roku platforma zakończyła działalność we Francji i Hiszpanii. Zamykanie oddziałów lub ograniczanie ich działalność firma tłumaczy trudnym otoczeniem biznesowym. Koszty sprzedażnych uzyskania przychodów zwiększyły się o 14,8 proc. Wzrosły też wydatki operacyjne – o 17,5 proc. Do 1,72 mld dolarów, mimo że nakłady sprzedażowe i marketingowe ograniczono o 19,1 proc.

  1. Jak zauważa Reuters firma chce wykorzystać potencjał nowej technologii w całej swojej działalności i konkurować z Apple i Alphabetem, spółką-matką Google’a.
  2. Od początku firma komunikowała, że podstawą działania platformy jest udzielenie kupującemu gwarancji bezpiecznych zakupów.
  3. Zanotowało 10,88 mln użytkowników, 26 minut i 52 sekundy średniego czasu korzystania oraz 36,64 proc.
  4. Sklep działał w oparciu o modele stosowane przez inne platformy sprzedażowe – prowadząc własną sprzedaż oraz udostępniając taką możliwość innym podmiotom.

– Planujemy dalej zwiększać przychody i liczbę przesyłek w Polsce. Druga połowa 2022 roku dla e-commerce jest bardziej dynamiczna niż pierwsza. W związku z wysoką inflacją czy kosztami energii cenniki produktów mocno się zmieniają.

Allegro dwa miliardy złotych na plusie po rezygnacji Shopee. Kurs wystrzelił

A znajdziemy tam w zasadzie wszystko – od ubrań, przez kosmetyki, po… W dzisiejszych czasach, kiedy klienci oczekują szybkich i niezawodnych dostaw, problemy logistyczne mogą być śmiertelne dla platformy e-commerce. Shopee nie zdołało sprostać tym oczekiwaniom i to przyczyniło się do ich upadku. Wielu konkurentów Shopee zainwestowało znaczne środki w rozwój swoich platform, oferując lepsze funkcje, wygodniejsze interfejsy i bardziej atrakcyjne promocje. To sprawiło, że klienci zaczęli przenosić swoje zakupy na inne platformy, a Shopee zaczęło tracić na popularności.

Platforma informuje, że dla zainteresowanych pozostaje dział obsługi klienta, który pozwoli rozwiązać wszelkie wątpliwości związane z jakimikolwiek wątpliwościami dotyczącymi zamówień oraz procesu sprzedaży w ogóle. Shopee rozpoczęło działalność w Polsce w 2021 roku. Od początku firma komunikowała, że podstawą działania platformy jest udzielenie kupującemu gwarancji bezpiecznych zakupów.

Aby czytać nasze artykuły wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Przez ostatnie 12 miesięcy Wstęga Bollingera (BB) Strategia Gun kurs akcji Sea zmalał o 71 proc. W połowie sierpnia Shopee zaangażowało piosenkarza i aktora Sławomira w roli ambasadora marki. W kampanii reklamującej 9.9 Dzień Super Zakupów.

– Jeśli komuś wydaje się, że przyszła miła pani zamiast siepacza, jest w błędzie – dodała. Shopee.pl, czyli polska wersja platformy z Singapuru działa od ok. września 2021 r. Wyraźnie irytowała nas swoimi reklamami, szczególnie przeróbką “Baby Shark”, by w ostatnich miesiącach nieco przycichnąć. Okazuje się teraz, że powodem były plany zamknięcia.

Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w kwietniu 2024 roku wyniosło 8271,99 złotego, co oznacza wzrost o 11,3 procent rok do roku – podał Główny Urząd Statystyczny. Zatrudnienie w tym sektorze w ujęciu rocznym spadło o 0,4 procent. Renta wdowia według projektu zgłoszonego przez ponad dwadzieścia organizacji to koszt nawet 10 miliardów złotych rocznie – wynika z wyliczeń Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W rządzie trwają prace nad wdrożeniem unijnej dyrektywy w sprawie pensji minimalnych w Unii Europejskiej. Resort rodziny skłania się, by wartość referencyjna była określona jako 60 procent przeciętnego wynagrodzenia – przekazało biuro prasowe ministerstwa. “W okresie przejściowym skupimy się w Polsce na wspieraniu lokalnej społeczności sprzedawców i kupujących, a także członków lokalnego zespołu naszej firmy” – czytamy również w oświadczeniu firmy.

W ostatnich latach wiele nowych platform zakupowych pojawiło się na rynku, oferując atrakcyjne ceny i szeroki wybór produktów. To spowodowało, że Shopee zaczęło tracić klientów, a co za tym idzie, również przychody. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku, czyli zaledwie kilkanaście dni temu, firma przedstawiała plany ekspansji na obecny rok.

Jak poinformowali przedstawiciele Shopee Polska, 13 stycznia popularna platforma wstrzyma w naszym kraju możliwość składania zamówień. Azjatycki gracz e-commerce wycofuje się z rynku po niemal półtora roku działalności. Shopee to platforma zakupowa we Wschodniej Azji (Singapur, Tajlandia, Indonezja, Wietnam, Filipiny oraz Tajwan) oraz Brazylii.

Jeszcze w opublikowanym 28 grudnia 2022 roku w rozmowie z Polską Agencją Prasową dyrektor działu business development Shopee Poland Michał Tykarski mówił o planach platformy na 2023 roku. — Od momentu uruchomienia platformy Shopee w Polsce wprowadzamy cały czas nowe rozwiązania i technologie, które pomagają nam jeszcze lepiej angażować użytkowników i naszych sprzedających. […] Od lipca ubiegłego roku systematycznie wprowadzamy nowe gry, takie jak Shopee Goool!